صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > بیانیه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ در حمایت از مردم مظلوم غزه
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

بیانیه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ در حمایت از مردم مظلوم غزه

 

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی استان سمنان در حمایت از مردم مظلوم غزه بیانه ای صادر نمودند که به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

بیانیه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی استان سمنان در حمایت از مردم مظلوم غزه

ربنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرناعلی القوم الکافرین. سوره بقره، آیه 250

مسئله غزه که شما مشاهده می کنید، این بخشی از ظاهر قضیه است، باطن قضیه عبارت است از این که دستگاه استکبارِ بی ‏اعتقاد به همه‏ اصول انسانی، مایل است این منطقه‏ ی خاورمیانه، این منطقه‏ حساس را که پراز ثروت و حساسیت گوناگون جغرافیائی و اقتصادی است، در اختیار بگیرد؛ در مشت بگیرد .وسیله ‏اش هم اسرائیل غاصب است؛ صهیونیست های مسلط بر فلسطین اشغالی. (امام خامنه‌ای)

با اندوه فراوان، بار دیگر دستان جنايتكار استكبار جهاني از آستين رژيم صهيونيستي بیرون آمده و زنان و كودكان فلسطيني را نشانه گرفته و تراژدی غمناک دیگری را در سرزمین ادیان الهی و اولین قبله‌گاه مسلمانان رقم زد. اسرائيل غاصب اقدام به كشتار بي رحمانه مردم غير نظامي فلسطين اعم از زن و مرد، پير و جوان را به راه انداخته است و امریکای جنایتکارناظر نقض آشکار اصول و قواعد حقوق بین الملل انسانی، توسط صهیونیست‌ها هست. قتل عام مردم مظلوم و بی سلاح فلسطین علیه اشغالگری و تجاوز در حالی صورت می گیرد که دولت آمریکا همزمان در حال برگزاری جشن و پایکوبی برای اقدام غیرقانونی و تحریک کننده خود در انتقال سفارت این کشور به قدس شریف، آن هم در یوم النکبه بود. کدام وجدان بیدار کشتن کودکان را در گهواره‌ها و در مدارس و بیماران را در بیمارستان‌ها تایید می‌نماید؟ کدام شخص آزاده نسل کشی ملتی را با شیوه‌های غیر انسانی و قرون وسطایی می‌پذیرد.

ما اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی سمنان انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به بیت المقدس که موجب جریحه دار شدن قلوب مسمانان شده است را محکوم می کنیم و انزجار خود را از كشتار وحشيانه كودكان و زنان فلسطيني كه با بمب هاي اهدايي شيطان بزرگ آمريكاي جنايتكار و خونخوار توسط رژيم منفور صهيونيستي صورت مي پذيرد اعلام داشته و از انتفاضه فلسطین حمايت مي كنيم و حمایت خود را از مردم مظلوم و بی پناه فلسطین اعلام میداریم.

ما اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی سمنان از تمامي مجامع و سازمان هاي بين المللي و به خصوص كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي و اتحاديه عرب و كليه آزادي خواهان جهان خواستار پايان دادن به اين کشتار وحشیانه و اشغالگری و تأمین حقوق فلسطینیان به عنوان صاحبان واقعی سرزمین های اشغالی  و محاکمه کردن سران رژيم اشغالگر قدس به عنوان جنايتكار جنگي و جنايت عليه بشريت در دادگاه های بین المللی هستيم.

ما اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی استان سمنان خواهان اجراي كامل تعهدات واقعي و موثر همه سازمان هاي بين المللي و كشورها نسبت به اصول مندرج در حقوق كودكان و اجراي پيمان نامه حقوق كودك درمورد همه كودكان و نوجوانان ستمديده و زجر كشيده فلسطين هستيم.

ما اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی استان سمنان  ضمن اعلام همدردی با مردم و به خصوص کودکان مظلوم فلسطنی، ایمان راسخ داریم که روحیه مقاومت و خستگی ناپذیری زنان و مردان فلسطینی در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان، توطئه جدید صهیونی - آمریکایی برای تبدیل کردن مساله فلسطین به موضوعی فرعی جهان اسلام را با شکست روبرو خواهد کرد و امید داریم به همت جوانان مسلمان این لکه ننگ از صفحه ی روزگار محو شود. انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا.

 

اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی استان سمنان در حمایت از مردم مظلوم غزه

سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧      /       ١١:٣٢
تعداد نمایش خبر:223
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22283824 : کل بازدید 1633 : بازدید امروز 1.22 : زمان بارگزاری صفحه 2544816 : بازدید این صفحه 18 : بازدیدکنندگان آنلاين